Tuhle si po prohranym derby stěžoval sparťan Smoleňák, kterak soupeř hrál příliš agresivně, kterak bezmyšlenkovitě dohrával i hráče bez puku a tak. Chuděra. Přitom hokej se hrál kvalitní. V NHL 11 se rovněž hraje kvalitní (a opět o něco uvěřitelnější hokej) a co je nejlepší, při troše nastavování by si ho užil i sparťan Smoleňák.

Každopádně k hokejový extázi nevede cesta úplně krátká – když po 26 zápasech na obtížnost Pro (3/5) v sezónnim režimu poměrně snadno pořázim soupeře o 4-5 gólů a útočník Heatley stihnul dát 33 gólů, řikám si super, ale bezmocný obránci soupeře, který pasivně couvaj do vlastní branky jenom aby si nechali pohodlně vsítit další gól, přece jen nejsou tim pravym soupeřem. Přehazuju na úroveň All Star, po první třetině prohrávám 0:6, soupeřova dvoumetrová gorila hravě přebruslí mýho nejrychlejšího forvarda – nezní jako ideální zážitek. Koukám do nastavení, akceleraci je u mě i soupeře na stejný úrovni, tak kde je problém? Po vypnutí logickýho myšlení a snížení akcelerace soupeře o 1-2 dílky se hraje výborně. Ještě upravit schopnost zpracování přihrávek jinak strojově kombinujícího protivníka, a je to. Základem je nebát se hrábnout do nastavení. I když na první pohled nedává smysl. A pak už jen..

Přežírat se tim nejlepším, co hokej nabízí – rychlý brejky poměrně snadno zakončovat blafákem do bekhendu. Gólmani narozdíl od NHL 10 nejsou supermani. Gólů si užijete dost. Náhodnejch, blafáky, ťukesy do prázdný brány. Přestože existujou circa 2 různý herní situace / zakončení při kterym je stabilně vysoká šance na gól, neomrzí se to. Pořád lepší kochat se brankou, než marně bušit do brankáře schopnýho chytit všechno. Čili doják, extáze.

Druhej chod hokejový hostiny tvoří vylepšení hitů – rozmanitější, uvěřitelný, pompéznější. Ano, sudí poměrně rád vylučuje za naražení na mantinel, nicméně to je zpracováno doslova brutálně. Jeden tip na situační humor při online hraní: Protihráč dojíždí puk při signalizovanym zakázanym uvolnění – váš útočník se mu přilepší na záda – po odpískání icingu (při přerušení hry sudí nevylučuje, vše je dovoleno) beztrestně narazíte soupeře čelem na mantinel – HAHA, následuje pocit škodolibý slasti. Aneb kterak detaily činej hru příjemnější oproti předchozímu dílu.

Nezbejvá než k celýmu NHLku 11 dodat: Tohle je hokej. A ještě o kousek lepší než loni. Mám tuze rád dobrej hokej.

Kdyžtak můj nick na PSN Mr. Wawra, pojďte zahrát.