Loni přišel Rayman v mobilním provedení a hlavně ve verzi, která je mobilům a tabletům šitá na míru. Postava sama zdrhá, vy skáčete a občas něco praštíte pěstí. Audiovizuální stránka vycházela z konzolového Rayman: Origins, takže roztomilost a kouzelnost byla zaručena. Povedla se i hra a byla to luxusní podzimní jednohubka, kterou jsem si tehdy na iPhone prošel hned dvakrát a vysbíral jsem všechno co šlo.

Teď se Ubisoft pochlapil a než aby udělal nějaké placené DLCčko nebo rovnou dvojku, vydal do hry velký update. Zdarma. Teď přibyly dva nové světy, ale já jsem hru od vydání nespustil a v mezidobí přibyl ještě jeden, takže celkově tři navíc. Původní hra obsahovala čtyři světy, přičemž ten první je jen jednodušší (skoro-tutorial), takže tyhle tři novoty jsou v podstatě skoro stejně dlouhé jak původní hra.

Příjemně mě překvapilo to, že nové levely nejsou jen recyklované kusy seskládané ze starých světů, ale nová prostředí, počasí, prvky a dokonce i herní prvky, nepřátelé a hudba. Teď je to navíc všechno ještě trochu těžší, takže pokud si to nechcete jen tak proběhnout, ale hezky sebrat všechny lumíky, trošku vám to dá zabrat. Já ještě všechny ještě nemám, ale close enough!

Za takovýhle update bych jim klidně přes in app purchase nějakou tu dvacku přihodil a taky bych se vůbec nezlobil, kdyby tohle prodávali jako samostatnou novou hru. Obsahově se to nadmíru povedlo. A pokud jste snad Rayman: Jungle Run ještě nehráli? Mazejte si to koupit. Stálo to za to už předtím, teď tuplem.