Je víkend, možná máte spoustu času a nevíte co s ním? Nebo se snad už delší dobu poohlížíte po něčem, co byste mohli zkouknout? A třebas obojí naráz. Pokud ano, mám na vás poslední otázku. Jste připraveni na dojemný romantický příběh se zajímavým námětem? Pak se pojďte podívat na tři anime, které bych vám rád doporučil.

Kimi ga Nozomu Eien – Jak dovede být osud krutý

Příběh o dvou dívkách, Mitsuki a Haruce, které se obě zamilují do stejného chlapce, Takayukiho. Mitsuki se s tím ovšem nedokáže vypořádat a nedává svůj cit najevo. Když se ji Haruka svěří, že má Takayukiho ráda, sama ji pomůže se s ním dát dohromady. Začnou tedy spolu chodit a kromě Mitsuki jsou tedy všichni šťastní. Ovšem ať už to byla nešťastná náhoda, nebo osud, nebylo Haruce dopřáno s Takayukim zůstat. Když na něj jednou čekala na smluveném místě, nešťastnou náhodou ji srazilo auto. Nehodu sice přežila, ale upadla do kómatu, ze kterého se probrala až po několika letech. Byla to dlouhá doba a leccos se mezitím změnilo. Takayuki teď prakticky žije s Mitsuki a když se dozvídá, že se Haruka přeze všechna očekávání probrala, začne se pro něj všechno koplikovat. Retrospektivně se dozvídáme, co se v oněch třech letech odehrálo, aby se následně mohlo spustit drama, které všem třem velmi ztíží život. Jak to celé vlastně dopadne? Podívejte se a nechte se překvapit. Je to velmi dojemné a emocionálně intenzivní anime, u kterého jsem si několikrát pobrečel. Máte-li chuť na romantiku z reálného prostředí, s uvěřitelnými postavami a příběhem, který se mohl opravdu stát, jednoznačně vám Kimi ga Nozomu Eien doporučuji.

Onegai Sensei – Vztah s profesorkou je složitá věc

Že se ve vaši třídě objeví nová učitelka, není až tak neobvyklá věc. Ovšem pokud pochází z vesmíru, je to už o něčem trochu jiném. Mladý Kei trpí zvlástní chorobou. Způsobuje, že při extrémní emocionální zátěži upadne do jakéhosi kómatu. Kolem 15 roku ho nemoc postihla velmi silně a on se probral až po 3 letech. Psychicky je mu tedy 18, ale fyzicky stále jen 15 let. Jednou si jen tak ležel u jezera, když viděl přistát létající talíř a jakousi ženu, která z něj vystoupila. Ke svému velkému překvapení pozná druhý den ve své nové učitelce právě onu postavu u jezera. Jako by to nestačilo, nastěhovala se Mizuho hned vedle domu, kde bydlel Kei. Další komplikace na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, když se ji ve školní nářaďovně vyptával na její mimozemský původ, omylem zůstali v místnosti zavření a nemohli ven. Otevřít jim přišel sám ředitel a protože učitelka zamčená v nářaďovně se svým studentem zavání skandálem, Keiho strýček zbrkle prohlásí, že jsou manželé. Aby nevyšla pravda najevo, musí s ní i na oko bydlet a vůbec je od té chvíle Keiho život mnohem složitější. Pokud máte chuť na příběh o lásce s lehkými motivy scifi, Onegai Sensei je určitě výbornou volbou.

Gunparade March – I ve válce se rodí láska

Nakonec si dáme něco s trochu méně romantiky, ale víc akce – co říkáte? Příběh Gunparade March se odehrává v alternativní historii, kdy druhá světová válka byla znenadání ukončena příchodem mimozemské rasy, která zdecimovala půlku planety a lidská rasa byla v ohrožení. Více jak padesát let po příchodu nestvůr z vesmíru, v roce 1999, lidé ještě stále vedou nikdy nekončící válku o holé přežití. Fanoušci mecha anime mohou jásat, protože v bitvách proti vetřelcům používají lidé klasické mechy, obří roboty ovládané pilotem, který je uvnitř. Bohužel, lidí ubývalo a tak bylo Japonsko donuceno cvičit piloty mechů i ze středoškolských studentů. Uprostřed toho všeho se však snaží zároveň i žít normální život a přestože jsou sužováni každodenní nejistotou, daří se jim to. Hayami je jeden z takovýchto studentů-vojáků a zamiluje se do nově příchozí kolegyně Mai. Ovšem začátky bude mít velmi těžké, neboť se Mai chová značně chladně a nevidí v Hayamim dostatečnou dávku mužnosti. Dokáže ji, že se umí chovat dospěle? Vykvete mezi vší tou zkázou a umíráním zárodek lásky? Jestli vás kombinace romanitky a kvalitní akce láká, určitě se podívejte a všechno se dozvíte.

To by bylo pro dnešek vše. Snad si vyberou všechny typy romantiků. A ať už zvolíte kterýkoliv z těchto tří seriálů, ani u jednoho se rozhodně nudit nebudete. Všechny jsou výborné a u všech mi minimálně zvlhly oči. Takže citliví jedinci si přijdou jistě na své.

Příště vám doporučím prozměnu něco odlehčeného a relaxačního. ;)