Minulá E3 byla slabota. Na tomto se shodlo 9 kriplů z deseti. A co letošní E3? Bude jiná? Dočkáme se alespoň jednoho překvapivého odhalení? Nebo bude jako obvykle vše vyzrazeno ještě před začátkem výstavy? Vybuchuje benzín? Tolik otázek a tak málo času na jejich zodpovězení.

Na letošek se slibuje velká show a prý možná ta nejlepší v dějinách trojitého E. Jak by taky ne. Za poslední rok se objevila spousta nových, či spíše staronových technologií, jenž budou odpalovat mozky potenciálních hráčů za použití pohybových ovladačů a to dokonce ve 3D zobrazení. Krom technologií má dojít k oznámení spousty nových her. Z některých minule oznámených (Agent, RE pro PSP) bysme pak mohli vidět nějaký ten obrázek, v lepším případě více obrázků jdoucích plynule za sebou. Hlavně se ale údajně dočkáme inovací, a to jak u HW, tak dokonce i u SW.

Můžeme počítat s tím, že nemalý kus velkých prezentací na E3 sežerou nové pohybové ovladače Natlag a Muff. A co na to Nintendo? Velké N pravděpodobně zvolí pod záminkou blížící se katastrofy úplně jinou taktiku a bude se chlubit novým handheldem, který nebude omezen 2D grafikou a bude oplývat slušnou výdrží. Takzvaný PSP-killer, jsou-li drby z ulice pravdivé.

Co čekat nemůžeme? Odhalení nové hry od Davida Jaffeho, který přijet nehodlá, ba spíše ani nemůže – naposledy byl podle svého twitteru upoután na nemocniční lůžko. Není důvod panikařit, jelikož David by nepřijel, ani kdyby mohl. S tím souvisí jeho zmínka o tom, že nechystá v době E3 žádné oznámení, a už vůbec ne oznámení nového Twisted Metalu pro PS3. Z dalších, kteří se nezúčastní je to např. Blizzard, jehož šéfové logicky preferují BlizzCon. Prý kvůli dolarům. Tak moc milují své peníze. Na tomto je vidět, že Blizzardu se neříká impérium zla pro nic za nic.

Hvízd… prásk, ozvalo se z nádrže. Co to?!

Kde jsem to. Aha. Jisté jsou celebrity, bez kterých by prezentace technologií jednoduše neobstála. Americký Joe a slovenský Jura musí nejprve VIDĚT, že se u toho čertova udělátka baví i Lady Gaga nebo Justin Bieber. Až teprve pak jsou ochotni kupovat tu dříve nepotřebnou věc ve velkém. I kdyby na dluhy jiných států nebylo! Se známými osobnostmi můžeme počítat spíše u Microsoftu, ale třeba takový Kevin Butler od Sony jako čistě herní celebrita, kdoví jestli nestrčí Špilberka a pětici neznámých celebrit, které vyzkoušely Natlag, do kapsy. Nintendo nejspíše vsadí pouze na herní celebrity tvořené z pixelů, takže Mário, jeho do letoška tak trochu opomíjený brácha Luigi a opičák Donkey. A ti další.

Z her, na které se osobně velice těším, se na E3 velmi pravděpodobně ukáže Mafia 2, Civilizace 5, solidně vypadající adventura Gray Matter, Dead Space 2, nová Castlevania, Enslaved, někdo to rád krvavě Splatterhouse, druhý God of War na PSP, GT 5, LBP 2, Warhammer 40,000: Space Marine, něco pro úchyly Naughty Bear a nový Portál. Objeví se samozřejmě znovu i tituly, které vývojáři propagují po dávkách, jako Last Guardian, Deathspank a hromada dalších. Připočtěme k tomu řadu dalších her, na které se moc netěším, dále kupu neoznámených pecek, a rychlokvašek, a dva miliony MMORPG a to nám dává opravdu vysoké číslo na E3 prezentovaných her. Bude to prostě svátek hráčů jak se patří.

E3 začíná 15. června a je zatím ve hvězdách, jestli se opět zúčastní i kriplové, kteří minule přinesli svým čtenářům naprosto vyčerpávající (napiš tam „a vysoce kvalitní!!“) „coverage“.

Odkud jde ten kouř, kde to? Co se to děje? BUM!!