Krásné počasí odchází na dalších šest měsíců kamsi do pryč, takže hezky zpět k monitorům, vážená holoto, vlastně čtenáři! Ještě než se tu (možná) objeví článek věnovaný tomu „co posloucháme, když nehrajeme“, přišlo mi jako velmi vhodné osvěžit našim čtenářům paměť, připomenout vám, že některé hry se dají vážně poslouchat. Hudba ve hrách stojí za to a důkaz je uvnitř dnešního článku…

James Bond: Everything or Nothing – Theme


Everything or Nothing určitě nemá na své filmové protějšky, co se týče hudebního theme. Je to ale každopádně skladba, která neurazí a hlavně: docela dobře naladí na hru, výtečnou hru nutno upřesnit, kterou jsem dohrál až do konce (první bondovka, u které se mi to povedlo). Ty motocyklové pasáže a jedna mise s autem ve městě byly pekelnej mazec, ale jsem tu… a prohlašuju, že jsem ji dokončil. Takže dohrát to bylo možné. A jdeme dál.

Haunting Ground – Captured Maiden


Dementní. Hra Haunting Ground na PS2 na mě ještě čeká na té hromádce videoher na půdě, u kterých jsem si předsevzal, že je vyzkouším. Dementní. Soundtrack ke hře je docela příjemný na uši, ale na půdě si ho nepustím. Ale jak to teď poslouchám, docela mám na tuto… dementní… hru chuť.

Xenosaga 2 – The Image Theme


Xenosaga je stohodinové epické dobrodružství v anime stylu se vším, co proslavilo ságu Final Fantasy. Tedy je tu i výborná hudba podtrhující epičnost Xenoságy. Ve své sbírce vlastním dva díly a třetí s podnázvem Also sprach Zarathustra mi stále uniká. Nikdo se jí nechce zbavit pod cenou, vypadá to.

Mafia 2 – Main Theme


Mafia 2 způsobila na českém internetu pozdvižení, které se týkalo (a vlastně stále týká) údajné neúplnosti hry. Velké množství slibů možná nebylo dodržené, ale to důležité Mafia 2 nakonec nabízí: kvalitní gameplay a výbornou hudbu. Krásný Main Theme bych mohl poslouchat několik večerů po sobě.

Final Fantasy X – To Zanarkand


Mít tady Xenoságu a zapomenout na Final Fantasy?! Kde bychom to byli? Tady je jedna z vysoce povedených skladeb Nobua Uematsu z nejlepšího, ano desátého dílu této povedené a doufejme i nekonečné série.

Might & Magic VI – The Beginning


Když je řeč o nejlepších dílech, tak mi přišlo záhodno sem přidat nejlepší díl až magické dungeonní série Might & Magic – což Mandate of Heaven bezesporu je. Úžasná atmosféra vděčí velkou měrou právě hudbě, která je až nadpozemsky nádherná. Proč takovou hudbu nemůže mít třeba, třeba Oblivion?

3D Dot Game Heroes – Main Theme


Silicon Studio vrátilo na naše obrazovky zpět staré známé kostičky a prý se vší parádou. A ta hudba. No řekněte, kdo by odolal takto optimisticky laděnému theme? Kostičky jsou rovněž parádní. Mám chuť si zakostičkovat. Klesne cena originálky pod tisíc korun?

Sony Move – GDS 2010Na konec dnešního hudebního článku jedna specialitka. Týká se pohybového ovladače Move pro PS3, přesněji tedy hudby na pozadí, která hrála při jedné z mnoha předváděček na letošním ročníku GDC. Chytlavá melodie, jen co je pravda!